Przedszkole 193

2018-08-20 10:35

W sercu Mokotowa – ale z dala od ulicznego zgiełku, za to w cieniu przyjaznych drzew - słychać radosny śpiew Mokotowskich Nutek. Nasze Przedszkole tworzy dla dzieci baśniową aurę, w której mogą poznawać otaczający je świat i wzrastać w przekonaniu o własnej sile i wartości. Wszystkie nasze nauczycielki otaczają podopiecznych troską, kreując środowisko poznawcze dzieci tak, by przez fascynującą zabawę mogły aktywnie uczestniczyć w procesie edukacji.

Staramy się ciągle udoskonalać naszą pracę dydaktyczną. Jako wykształcona kadra pedagogiczna wiemy, że bardzo ważnym elementem edukacji dzieci jest kształcenie językowe oraz wszelka aktywność artystyczna, które rozwijają procesy poznawcze i pozytywnie działają na wszechstronny rozwój dziecka. Dlatego w naszej pracy kładziemy nacisk na swobodną naukę języka angielskiego oraz edukację muzyczną. Umiejętności językowe doskonalimy poprzez udział dzieci w projektach międzynarodowych, w których partnerzy projektowi działają i dzielą się doświadczeniami za pomocą eTwinningu na platformie Twinspace.

Muzyka towarzyszy nam codziennie. Razem z dziećmi śpiewamy i gramy na instrumentach, a najważniejsza dla nas jest aktywność dzieci. Zajęcia umuzykalniające prowadzone przez znaną kompozytorkę odbywają się trzy razy w tygodniu. Dzieci mają też okazję uczestniczyć w zajęciach tanecznych. Nasze przedszkolaki często występują na uroczystościach organizowanych przez warszawskie Domy Kultury.

Ważną rolę odgrywa u nas również aktywność teatralna i czytelnicza dzieci. Oprócz często przygotowywanych występów w przedszkolu nasze dzieci mają kontakt ze sceną dzięki ścisłej współpracy z Teatrem Lalek Guliwer, który regularnie odwiedzamy. Zaszczepiamy u dzieci miłość do literatury nie tylko wspólnie czytając dziecięcą prozę i poezję, ale również odwiedzając położoną niedaleko Bibliotekę Multimedialną przy ulicy Tynieckiej .

Atmosfera Mokotowskich Nutek sprawia, że rodzice chętnie uczestniczą w życiu przedszkolnej społeczności. Swoim zaangażowaniem niezmiennie wzbogacają naszą ofertę edukacyjną, a my jesteśmy otwarci na ich uwagi, pomysły i wszelkie przedsięwzięcia, których organizacji się podejmują.

Przedszkole wyposażone jest w nowoczesne, multimedialne pomoce dydaktyczne, jak również w instrumenty muzyczne, różnorodne materiały plastyczne oraz pomoce wspomagające wszechstronny rozwój wychowanków. Wszystko to w połączeniu z kreatywnością nauczycielek sprawia, że codziennie tworzymy coś nowego, pięknego i ciekawego.

Niewątpliwą zaletą naszego Przedszkola jest jego lokalizacja. Znajduje się blisko przystanku metra Racławicka oraz przystanku autobusów 172 i 141. Jednak nie przeszkadza nam szum ulic, ponieważ w sąsiedztwie znajdują się ogródki działkowe oraz Park Dreszera, które często odwiedzamy w poszukiwaniu przyrodniczych cudów. Serdecznie zapraszamy do naszego magicznego świata!