A A+ A++ K K K

2020-03-24 21:05

Nauczycielka grupy I:

- pani Klaudia

Pomagać będą pani Beata i pani Natalia.

Kwietniowe wyzwania za nami – czekamy na nowe!

Pierwszy tydzień kwietnia poświęciliśmy książkom. Odwiedziliśmy naszą przedszkolną bibliotekę, gdzie rozmawialiśmy o tym, jak należy dbać o książki. Nauczyliśmy się odkładać je na półkę i szanować. Przez zabawę w księgarnię i bibliotekę dzieci miały okazję "kupować" i "wypożyczać" książki, co pozwoliło im lepiej zrozumieć ich wartość. Poznaliśmy także proces tworzenia książki, co przybliżyło dzieciom różne zawody związane z tą dziedziną.

W drugim tygodniu skupiliśmy się na ekologii, kształtując nawyki oszczędzania wody i energii. Rozmawialiśmy o odpowiedzialności za naszą planetę, a także o segregacji odpadów. Rozmawialiśmy o małych pomocnikach i wzięliśmy udział w mrówkowej misji. Segregowaliśmy odpady oraz poznaliśmy sposób na wykorzystanie materiałów z recyklingu tworząc słonie z rolek po papierze.

Trzeci tydzień przyniósł tematykę związaną ze zwierzętami na wiosennej łące. Budowaliśmy wrażliwość na otaczającą przyrodę, poznawaliśmy rolę pszczół i innych owadów zapylających. Rozwijaliśmy mowę i kompetencje językowe przez różne ćwiczenia grafomotoryczne, a także naukę dzielenia wyrazów na sylaby. Kształtowaliśmy umiejętności orientacji przestrzennej i współpracy.

Ostatni tydzień kwietnia był poświęcony poznawaniu zawodów takich jak strażak, policjant, lekarz i pielęgniarka. Dzieci uczyły się o pracy tych profesjonalistów, ich roli w społeczeństwie i jak ważne jest reagowanie w sytuacjach awaryjnych. Zabawy ruchowe połączone z edukacją o numerze alarmowym 112 pomogły dzieciom zrozumieć, jak ważne jest zachowanie spokoju i odpowiednie reagowanie.

W maju  nasze zajęcia i zabawy dydaktyczne skupią się na następujących tematach:

1. Majowe święta
  2. Od pomysłu aż po dach
  3. Jak powstaje…?
  4. Święto Rodziny

Bank pomysłów na zabawy w domu:

• Układanie rytmów z wykorzystaniem białych i czerwonych przedmiotów, np. nakrętek, gumek do włosów, guzików, klocków.
  • Zakładanie skarpetek w różnych pozycjach – na stojąco, na siedząco, w leżeniu na plecach.
  • Wspólne projektowanie wymarzonego domu / ogrodu.
  • Ustawianie wieży lub innych konstrukcji z kubeczków jednorazowych.
  • Zaprojektowanie i wykonanie gry planszowej.
  • Stworzenie książki kucharskiej z ulubionymi rodzinnymi potrawami.