Grupa III

2018-08-20 10:00

Nauczycielki grupy III:

Pani Monika 

Pani Mariola 

Pani Emilia 


W pracy z dziećmi pomagać nam będzie Pani Agnieszka.

 

 

Pierwszy miesiąc roku szkolnego za nami... minął już wrzesień, czas poznania wszystkich zakamarków nowej sali przedszkolnej, przypomnienia obowiązujących zasad w przedszkolu oraz nawiązania kolejnych znajomości.

 

Ze szczególną uwagą zajeliśmy się kwestiami bezpieczeństwa, przypominając obowiązujące zasady ruchu drogowego, poznając znaczenie znaków drogowych oraz mając możliwość osobistego spotkania i rozmowy z policjantem, który w szczególny sposób uczulił nas na bezpieczne i odpowiedzialne zachowanie na drodze.

Kolejnym blokiem tematycznym, który omawialiśmy, był zdrowy styl bycia poprzez zachowanie higienicznych nawyków. Odpowiadaliśmy na pytania: "Dlaczego warto myć ręce? Czym są mikroby? Jak się przed nimi bronić?"

 

Słowa wdzięczności kierujemy do mamy Emilki, która jako pierwszy rodzic w ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" zgłosiła się do promowania dziecięcej literatury, dzieląc się ulubionymi opowiadaniami córki.

Miło nam było również gościć tatę Franka, który w ramach zajęć "Rodzic- specjalista" podjął się wyzwania i razem z nami wykonał kasztanowe ludziki, sprawiając wiele radości.

 

Bardzo dziękujemy, również wszystkim rodzicom, którzy w aktywny sposób (spacery z dziećmi, wspólne zbieranie liści i kasztanów) przyczynili się do powiększania się naszego kącika przyrody!!!!

 

 

W miesiącu PAŻDZIERNIK zajęcia dydaktyczne i zabawy dzieci będą opierać się na tematach, których treści wynikają z obszarów edukacyjnych zawartych w postawie programowej wychowania przedszkolnego:

 

1) Jabłka, śliwki i morele, w sadzie jest owoców wiele.

 

2)Witaminy hop! Do brzuszka i marchewka i pietruszka.

 

3)Liście malowane, pod drzewami rozsypane.

 

4) Las szumi jesiennie, już robi się sennie.

 

Kontakt

Przedszkole nr. 193
ul. Odyńca 61
02-644 Warszawa (Mokotów)

tel. 22 844-38-64
Copyright 2019 Przedszkole 193   |   Developed by: Łukasz Kałuski