Grupa III

Pani Monika

Pani Mariola

Pani Emilia

W pracy z dziećmi pomagać nam będzie Pani Agnieszka.

Pierwszy miesiąc roku szkolnego za nami... minął już wrzesień, czas poznania wszystkich zakamarków nowej sali przedszkolnej, przypomnienia obowiązujących zasad w przedszkolu oraz nawiązania kolejnych znajomości.

Ze szczególną uwagą zajeliśmy się kwestiami bezpieczeństwa, przypominając obowiązujące zasady ruchu drogowego, poznając znaczenie znaków drogowych oraz mając możliwość osobistego spotkania i rozmowy z policjantem, który w szczególny sposób uczulił nas na bezpieczne i odpowiedzialne zachowanie na drodze.

Kolejnym blokiem tematycznym, który omawialiśmy, był zdrowy styl bycia poprzez zachowanie higienicznych nawyków. Odpowiadaliśmy na pytania: "Dlaczego warto myć ręce? Czym są mikroby? Jak się przed nimi bronić?"

Słowa wdzięczności kierujemy do mamy Emilki, która jako pierwszy rodzic w ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" zgłosiła się do promowania dziecięcej literatury, dzieląc się ulubionymi opowiadaniami córki.

Miło nam było również gościć tatę Franka, który w ramach zajęć "Rodzic- specjalista" podjął się wyzwania i razem z nami wykonał kasztanowe ludziki, sprawiając wiele radości.

Bardzo dziękujemy, również wszystkim rodzicom, którzy w aktywny sposób (spacery z dziećmi, wspólne zbieranie liści i kasztanów) przyczynili się do powiększania się naszego kącika przyrody!!!!

W miesiącu PAŻDZIERNIK zajęcia dydaktyczne i zabawy dzieci będą opierać się na tematach, których treści wynikają z obszarów edukacyjnych zawartych w postawie programowej wychowania przedszkolnego:

1) Jabłka, śliwki i morele, w sadzie jest owoców wiele.

2)Witaminy hop! Do brzuszka i marchewka i pietruszka.

3)Liście malowane, pod drzewami rozsypane.

4) Las szumi jesiennie, już robi się sennie.