A A+ A++ K K K

Pani Ania

W pracy z dziećmi pomaga Pani Ewa

Minął maj

Początek miesiąca upłynął nam na kontynuowaniu tematyki książek. Przypominaliśmy sobie nasze ulubione baśnie i bajki, odgadywaliśmy główne postacie z usłyszanych zagadek, rozmawialiśmy o procesie powstawania książek oraz obchodzenia się z nimi z należytym szacunkiem. Zwieńczyliśmy to niedawno udziałem w przedstawieniu „Smok Wawelski”, dzięki teatrzykowi, który odwiedził nasze przedszkole.

Kolejne tygodnie upłynęły nam na bardzo przyjemnym temacie, jakim jest rodzina. Tworzyliśmy drzewo genealogiczne, wyznaczając stopnie pokrewieństwa, utrwalaliśmy nazwy poszczególnych członków rodziny w języku angielskim, tworzyliśmy portrety bliskich nam osób. Przygotowaliśmy prezenty na Dzień Rodziny, podczas których wykazaliśmy się sprawnością manualną, zaplatając drobne warkoczyki z włóczki, tworząc pięknie ozdobione doniczki. Nauczyliśmy się również z tej okazji wierszyka i piosenki, mając świadomość jak ważna jest dla rodzina.

Dokończyliśmy poznawanie wszystkich liter z alfabetu („Ł,Ł”, „H, h”), cały czas utrwalając poprawny chwyt pisarski, pamiętając o odpowiednim kierunku pisania oraz prawidłowej postawie podczas pracy przy stoliku. Wciąż doskonalimy także nasze umiejętności grafomotoryczne, dbając o staranne, dokładne wykonywanie zadań.

Dobrnęliśmy także do liczby 10, operowaliśmy na monetach i banknotach, ćwicząc posługiwanie się pieniędzmi w trakcie zabawy. Coraz sprawniej przeliczamy, wyznaczamy wynik dodawania i odejmowania, potrafimy na różne sposoby zapisywać działania.

W czerwcu zajęcia dydaktyczne i zabawy dzieci opierać się będą na tematach, których treści wynikają z obszarów edukacyjnych zawartych w podstawie programowej wychowania przedszkolnego:

1. Lato – czas zabawy

2. Kolorowe lato