A A+ A++ K K K

Pani Ania

W pracy z dziećmi pomaga Pani Ewa

Minął marzec

Po wyprawach w głąb naszej planety oraz eksplorowaniu kosmosu zgłębialiśmy tajemnice świata. Próbowaliśmy odpowiedzieć sobie na ważne pytania dotyczące różnorodnych wynalazków. Skupiliśmy się m.in. na urządzeniach elektronicznych, zapoznając się z historią telefonu i komputera, omówiliśmy także powstawanie prądu elektrycznego, zwracając uwagę na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas obcowania z nim. Wymieniliśmy także odnawialne źródła energii, troszcząc się o przyszłość naszej planety. Pobudziliśmy również naszą wyobraźnię, wcielają się w rolę wynalazców, projektując nasze własne maszyny.

Powoli zaczynaliśmy szykować się na nadejście wiosny, która jeszcze płatała nam figle śnieżną pogodą. Próbując przegonić zimę tworzyliśmy prace plastyczne, których efektem były kolorowe kwiaty oraz budzące się do życia zwierzęta. Wysłuchaliśmy opowiadania o Owadzim Miasteczku, przy okazji utwierdzając się w przekonaniu, jak ważne jest niesienie sobie nawzajem pomocy. Szukaliśmy w ogrodzie przedszkolnym oznak nadchodzącej pory roku.

Rozpoczęliśmy także przygotowania do Świąt Wielkanocnych, mierząc się z zagadkami, wielkanocnym bingo, torem przeszkód, rozmawiając o tradycjach, wykonując przy tym różnorodne zadania, które obecnie wykonywane są z Państwa pomocą w domu. Życzymy, aby ten czas wypełniony był rodzinną atmosferą, spokojem i radością.

W kwietniu zajęcia dydaktyczne i zabawy dzieci opierać się będą na tematach, których treści wynikają z obszarów edukacyjnych zawartych w podstawie programowej wychowania przedszkolnego:

1. Wiosna tuż-tuż.
  2. Z kulturą za pan brat.
  3. Jestem kulturalny.
  4. Książka – mój przyjaciel.