Grupa IV

2020-03-24 21:20

Nauczycielki grupy IV:

- pani Justyna i pani Dyrektor

Pomagać nam będzie Pani Agnieszka.

Od pewnego czasu słońce pokazuje się częściej, coraz dłużej jest też jaśniej, co pozwala nam nawet na popołudniowe wyjścia na plac zabaw. Oby wiosna przyszła więc jak najszybciej ! Przy sprzyjającej pogodzie z pewnością wybierzemy się do ogródków działkowych, by wypatrywać oznak kolejnej pory roku.

W ostatnim tygodniu mama Antosia przybyła do nas, by zaznajomić dzieci z nową serią książek o biurze detektywistycznym Lassego i Mai - bardzo dziękujemy zarówno niej jak i wszystkim rodzicom, którzy do tej pory poświęcili swój czas dla nas - mamie Zuzi, Igi, Krystiana i Ewy! Zapraszamy też innych rodziców do aktywnego włączenia się w akcję „Przedszkolna biblioteczka“.

Jestem bardzo dumna z naszych dzieci, które pamiętają o oddawaniu pożyczonych książek na czas, recenzują przeczytane pozycje i wykazują szczere zainteresowanie czytelnictwem, które jest swoistym oknem na świat. Zachęcajmy ich do pokochania książek, które nie tylko rozwijają wiedzę,ale też słownictwo i umiejętność logicznego myślenia.

W marcu nasze zabawy i zajęcia dydaktyczne opierać się będą na następujących tematach:

1. Zwierzęta sprzed milionów lat.

2. Pogoda marcowa.

3. Wiosno, ach to ty!

4. Mamy różne charaktery.

Nadchodzące tygodnie będą stanowić także kontynuację w pracy nad wspomaganiem dzieci w rozwijaniu kolejnych umiejętności oraz poszerzaniu ich wiedzy. W przedszkolu będą w tym pomagać gry dydaktyczne, zabawy ruchowe i taneczne, czy specjalnie przygotowywane zadania, jednak zachęcam do tego, by także w domu stwarzać dzieciom warunki do nauki poprzez zabawę.

1. Zabawa słowotwórcza i rozwijająca wyobraźnię - wymyślamy stworzenia /maszyny / przedmioty , których cechy charakterystyczne są zawarte w ich nazwach.Druga osoba może próbować odgadnąć o jaką umiejętność / cechę chodzi. Przykładowo: kurzożer, czyli istota pochłaniająca kurz :)

2. Co zabierzesz na bezludną wyspę? - tym razem jednak mamy podać coś, co pomoże nam poradzić sobie z daną emocją. Najpierw pytamy jakie emocje mogą się pojawić na bezludnej wyspie (akceptujemy każdą odpowiedź, niektórzy przecież mogą poczuć się szczęśliwi, bo mają ciszę i spokój, inni będą smutni, bo dokuczać im będzie tęsknota za bliskimi). Następnie każdy podaje coś, co pomoże nam poradzić sobie z daną emocją i czy można to też zastosować w codziennym życiu, albo czym byśmy to mogli zastąpić w rzeczywistości.