A A+ A++ K K K

Pierwszy Dzień Wiosny u Mokotowskich Nutek

2017-03-22 19:44

 Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Kojarzy nam się z rozkwitającą przyrodą, ze słonecznym oddechem wiatru, z pierwszymi zielonymi pąkami pojawiającymi się na nagich gałęziach. To moment, kiedy na naszych oczach budzi się do życia cały otaczający nas świat. Topnieją śniegi, nieśmiało rozkwitają pierwsze krokusy, ptaki powracają z ciepłych krajów.

Wspólne obchody Pierwszego Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszego przedszkola. W poniedziałkowy poranek wszystkie dzieci przywitała Pani Wiosna, która miała dla nich wiele niespodzianek. Rozpoczęliśmy od pożegnania piosenką bałwanka, a wraz z nim i zimy. Pani Wiosna przygotowała dla przedszkolaków zagadki oraz konkursy, w których chętnie brali udział. Przypomniała również dzieciom zasady dbania o nasze środowisko, między innymi jak segregować śmieci. Nasze Mokotowskie Nutki mogły zamienić się w piękne kwiaty, które rozwijały się w promieniach słońca.  Nie zabrakło również zabaw przy muzyce.

Dzieci radosnymi okrzykami przywoływały wiosnę, a żegnały zimę. Mimo tak dużych starań..., wiosny wciąż nie widać. Wierzymy jednak, że wkrótce do nas przyjdzie.

Impreza ta zintegrowała społeczność przedszkolną, wytworzyła poczucie wspólnoty, ale przede wszystkim była świetną zabawą.

 

Kontakt

Przedszkole nr. 193
ul. Odyńca 61
02-644 Warszawa (Mokotów)

tel. 22 844-38-64
Copyright 2023 Przedszkole 193