22 Marca- Światowy Dzień Wody ze Śpiewającymi Biedronkami

2017-03-22 19:48

Grupa IIB obchodziła w tym roku Światowy Dzień Wody, który przypada na 22 marca.

Zajęcia i zabawy przeprowadzane tego dnia uświadomiły dzieciom jak wielkie znaczenie ma woda w przyrodzie i jak istotna jest konieczność jej oszczędzania.
Biedroneczki zobaczyły i poznały drogę kropelki, począwszy od deszczu, poprzez strumień, a potem rzekę. To dość skomplikowany proces zasysania oraz oczyszczania wody, zanim poleci w naszych kranach i będziemy mogli z niej korzystać. Dzieci zobaczyły również różne sposoby wykorzystania wody oraz dowiedziały się, że czysta woda, z której już skorzystaliśmy tworzy ścieki. Są one odprowadzane rurami kanalizacyjnymi i zanim trafią do rzek pod postacią czystej wody, podlegają także procesowi oczyszczania. Wspólnie zastanowiliśmy się również co możemy robić by oszczędzać wodę. Na koniec dzieci zatańczyły taniec kropelek.

Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza przyczyni się do świadomego i oszczędnego gospodarowania wodą. Bo choć sobie tego nie uświadamiamy, to jest ona naszym skarbem!