DZIEŃ ZIEMI

2017-04-25 20:38

Uczmy miłości do przyrody, uczmy spostrzegać jej piękno, cieszyć się nim, podziwiać je, a jednocześnie przestrzegajmy dzieci, by tego piękna nie niszczyły.

24 kwietnia 2017 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu DZIEŃ ZIEMI. Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. Nasze życie jest od niej uzależnione. Ziemia nas żywi oraz stanowi istotę naszej egzystencji.

Nasz Dzień Ziemi zaczęliśmy od obejrzenia filmu o naszej Planecie, zobaczyliśmy jej piękno.  Poznaliśmy historię Jurka, który zaśmiecał boisko, pomogliśmy mu posegregować śmieci. Dzieci brały udział w różnych konkursach – radziły sobie doskonale, zasłużyły na odznakę Małego Przyrodnika. Tego dnia sama Przyroda napisała do nas list, mówiła jak czuje się gdy nasze środowisko jest coraz bardziej zanieczyszczone. Porosiła również nasze przedszkolaki  o pomoc w dbaniu o Ziemię.
Postanowiliśmy wszyscy, że będziemy przez cały rok bacznie zwracać uwagę na to, czy nasi rówieśnicy, rodzice i inni mieszkańcy naszego miasta w wystarczający sposób dbają o porządek w mieście. Szczególnie czy nie zaśmiecają naszej okolicy. Chcemy bowiem by za rok w Dniu Ziemi było  mniej śmieci, niż w tym roku.