Wydarzenia

Nasze przedszkole od marca do końca maja bierze udział w programie grantowym zorganizowanym przez fundację mBanku. W ramach programu "Rosnę z matematyką" przygotowany został projekt matematyczny "Przybij piątkę". Projekt ma na celu rozwinięcie i utrwalenie u dzieci umiejętności związanych z nauką matematyki - rozpoznawanie zapisu graficznego liczby, doskonalenie nauki liczenia, a także rozwijanie umiejętności związanych z ekonomią, tj. rozpoznawanie monet i banknotów, posługiwanie się pieniędzmi czy rozwijanie umiejętności oszczędzania i planowania... więcej »
W lipcu 2019 roku wolontariusze z centrali Banku Millennium stworzyli dla naszych przedszkolaków ścieżkę sensoryczną. Serdecznie zapraszamy do przeczytania artykułów z tego wydarzenia, które zostały  umieszczczone w linkach poniżej.  więcej »

DZIEŃ ZIEMI

2017-04-25 20:38
Uczmy miłości do przyrody, uczmy spostrzegać jej piękno, cieszyć się nim, podziwiać je, a jednocześnie przestrzegajmy dzieci, by tego piękna nie niszczyły. 24 kwietnia 2017 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu DZIEŃ ZIEMI. Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. Nasze życie jest od niej uzależnione. Ziemia nas żywi oraz stanowi istotę naszej egzystencji. Nasz Dzień Ziemi zaczęliśmy od obejrzenia filmu o naszej Planecie, zobaczyliśmy jej piękno.  Poznaliśmy historię Jurka, który... więcej »
Grupa IIB obchodziła w tym roku Światowy Dzień Wody, który przypada na 22 marca. Zajęcia i zabawy przeprowadzane tego dnia uświadomiły dzieciom jak wielkie znaczenie ma woda w przyrodzie i jak istotna jest konieczność jej oszczędzania.  Biedroneczki zobaczyły i poznały drogę kropelki, począwszy od deszczu, poprzez strumień, a potem rzekę. To dość skomplikowany proces zasysania oraz oczyszczania wody, zanim poleci w naszych kranach i będziemy mogli z niej korzystać. Dzieci zobaczyły również różne sposoby wykorzystania wody oraz dowiedziały się, że czysta... więcej »