Wydarzenia

W lipcu 2019 roku wolontariusze z centrali Banku Millennium stworzyli dla naszych przedszkolaków ścieżkę sensoryczną. Serdecznie zapraszamy do przeczytania artykułów z tego wydarzenia, które zostały  umieszczczone w linkach poniżej.  więcej »

DZIEŃ ZIEMI

2017-04-25 20:38
Uczmy miłości do przyrody, uczmy spostrzegać jej piękno, cieszyć się nim, podziwiać je, a jednocześnie przestrzegajmy dzieci, by tego piękna nie niszczyły. 24 kwietnia 2017 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu DZIEŃ ZIEMI. Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. Nasze życie jest od niej uzależnione. Ziemia nas żywi oraz stanowi istotę naszej egzystencji. Nasz Dzień Ziemi zaczęliśmy od obejrzenia filmu o naszej Planecie, zobaczyliśmy jej piękno.  Poznaliśmy historię Jurka, który... więcej »
Grupa IIB obchodziła w tym roku Światowy Dzień Wody, który przypada na 22 marca. Zajęcia i zabawy przeprowadzane tego dnia uświadomiły dzieciom jak wielkie znaczenie ma woda w przyrodzie i jak istotna jest konieczność jej oszczędzania.  Biedroneczki zobaczyły i poznały drogę kropelki, począwszy od deszczu, poprzez strumień, a potem rzekę. To dość skomplikowany proces zasysania oraz oczyszczania wody, zanim poleci w naszych kranach i będziemy mogli z niej korzystać. Dzieci zobaczyły również różne sposoby wykorzystania wody oraz dowiedziały się, że czysta... więcej »
 Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Kojarzy nam się z rozkwitającą przyrodą, ze słonecznym oddechem wiatru, z pierwszymi zielonymi pąkami pojawiającymi się na nagich gałęziach. To moment, kiedy na naszych oczach budzi się do życia cały otaczający nas świat. Topnieją śniegi, nieśmiało rozkwitają pierwsze krokusy, ptaki powracają z ciepłych krajów. Wspólne obchody Pierwszego Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszego przedszkola. W poniedziałkowy poranek wszystkie dzieci przywitała Pani Wiosna, która miała dla nich wiele... więcej »
W lutym zajmowaliśmy się, między innymi, kosmosem i tym wszystkim, co z nim związane. Po wejściu do przedszkola można było podziwiać modele Układu Słonecznego zrobione przez dzieci z grup IIA i III oraz inne ślady pozostawione przez gwiezdny pył. Z tej okazji zaprosiliśmy do naszego przedszkola astronomów z Planety Anuka, którzy przygotowali dla dzieci piękny niczym rozgwieżdżone, letnie niebo pokaz w planetarium, które nagle wyrosło w naszej największej sali. Dzieci udały się w gwiezdną podróż, gdzie odwiedziły najdalsze zakamarki Drogi Mlecznej. Poznały różne... więcej »
W dniu 17. 02. 2017 roku w Mokotowskich Nutkach odbyło się spotkanie związane z obchodami Międzynarodowego Dnia Kota, na które zostały zaproszone dzieci ze wszystkich grup. Wszystkie dzieci zamieniły się tego dnia w kociaki. Razem z kotem Psotem tańczyły przy muzyce, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka i dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na ich temat. Poznały także zwierzęta z rodziny kotowatych. Brały również udział w konkursach, takich jak „Zwijanie kłębka wełny”, „Szukanie rybek”. Na zakończenie dzieci... więcej »
Miś jest przyjacielem dzieci, wobec tego, czy wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela?  Dlatego z okazji jego 114. Urodzin, 25 listopada już po raz drugi obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego misia - pluszaka. Zabawka ta towarzyszy dzieciom od wielu lat, to nie tylko pluszowa przytulanka, to także ,,ktoś" bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają... więcej »
3 marca 2016 roku grupa III wybrała się do pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 202. Dzieci obejrzały sale lekcyjne - miały możliwość usiąść w ławkach i poczuć się jak uczniowie. Były z tego bardzo zadowolone, chociaż niektóre z nich były trochę zestresowane. Kolejnym etapem zwiedzania szkoły była wizyta na hali sportowej. Uczniowie starszych klas przygotowali dla naszej grupy różne atrakcje sportowe: dzieci przechodziły przez tunele, grały w piłkę nożną, rzucały do kosza, dziewczynki ćwiczyły z hula hop.  Kolejnym miejscem, które zobaczyły dzieci była... więcej »

Wizyta w pasiece

2015-07-03 21:12
25 czerwca dzieci z naszego przedszkola udały się na wycieczkę do Gospodarstwa Agro-  Edukacyjnego „Wymysły pod lasem”. Przedszkolaki spędziły tam bardzo aktywny dzień: grały  w piłkę, bawiły się chustą animacyjną,  robiły babki w piaskownicy oraz karmiły zwierzęta hodowlane,a wszystko to na łonie natury. Dzieci wzięły udział w zabawie dramowej przedstawiającej życie pszczół, której  podsumowaniem był quiz sprawdzający zdobytą wiedzą.Po słodkim poczęstunku nadszedł  wreszcie moment, gdy nasze dzieci mogły zamienić się... więcej »
24 lutego 2015 roku pięciolatki (IIIA i IIIB) zwiedzały SP  nr 202. Obejrzeliśmy klasę lekcyjną, bibliotekę, salę komputerową, halę sportową, świetlicę oraz stołówkę. Bardzo nam się podobało... więcej »