A A+ A++ K K K

Grupa II

2020-03-24 21:10

Nauczycielki grupy II:

- pani Mariola i pani Agnieszka

Pomagać nam będzie pani Ania

 

Witamy po wakacyjnej przerwie wszystkie dzieci, rodziców i opiekunów! Mamy nadzieję, że wypoczęci i z uśmiechem na twarzy wracacie w nasze przedszkolne progi.

W nowym roku przedszkolnym życzymy najmłodszym wspaniałych przygód, nowych przyjaźni oraz radości z odkrywania świata, a rodzicom i opiekunom pociechy z sukcesów i rozwoju dzieci! 

 

Przed nami pierwszy miesiąc zabawy i nauki.

W miesiącu WRZEŚNIU zajęcia dydaktyczne i zabawy dzieci będą opierać się na tematach, których treści wynikają z obszarów edukacyjnych zawartych w postawie programowej wychowania przedszkolnego:

  1. W przedszkolu
  2. Moja miejscowość
  3. Ja, ty i środowisko
  4. Dary jesieni

 

Drogi Rodzicu…

Pierwsze dni w przedszkolu po długiej, wakacyjnej przerwie nie zawsze są łatwe: ani dla dużego, ani dla małego człowieka. Choć Wasze dziecko chodzi do przedszkola już od roku, może potrzebować czasu, żeby znów poczuć się pewnie. Niektóre dzieci są wrażliwe na nawet najmniejsze zmiany (kilku nowych kolegów, sala, miejsce w szatni). Trudna może okazać się wakacyjna przerwa – po okresie odpoczynku, kiedy dziecko miało nieograniczony czas na zabawę, a rodzice poświęcali mu sporo uwagi, może nie chcieć podporządkować się przedszkolnym zasadom. Warto dziecko zachęcać, budzić jego ciekawość odnośnie zajęć przedszkolnych, a przede wszystkim chwalić, kiedy przynajmniej stara się wejść do sali bez płaczu.

Jak wspierać dziecko?

Dziecko potrzebuje jasno określonych zasad w każdym miejscu, w którym przebywa. Nie może być ich zbyt wiele – wtedy może czuć się zagubione. Ważne jest, by zasady w domu były spójne z tymi w przedszkolu. Jeśli się różnią, trzeba wytłumaczyć dziecku, dlaczego tak jest (inne miejsce, więcej dzieci, inna pora dnia) i zachęcać je do przestrzegania „Kodeksu grupy”. Dzięki temu będzie mu się łatwiej podporządkować i będzie czuć się pewniej wiedząc, że rodzice zgadzają się z nauczycielem.

 

 

 

Kontakt

Przedszkole nr. 193
ul. Odyńca 61
02-644 Warszawa (Mokotów)

tel. 22 844-38-64
Copyright 2023 Przedszkole 193