A A+ A++ K K K

2018-08-20 10:34

Zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 14.02.2017 roku w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego, przygotowanie dzieci do posługiwania się językiem obcym nowożytnym włączone jest w różne działania realizowane w ramach programu wychowania przedszkolnego i odbywa się przede wszystkim w formie zabawy. Stwarzamy warunki umożliwiające dzieciom osłuchanie się z językiem obcym w różnych sytuacjach życia codziennego, m.in. poprzez kierowanie do dzieci bardzo prostych poleceń w języku angielskim, wspólną lekturę książeczek, włączenie do zajęć rymowanek, prostych wierszyków, piosenek oraz materiałów audiowizualnych.

Elementy języka nowożytnego (angielskiego) realizowane podczas różnych sytuacji codziennych ( IV, 21):

W ramach zajęć z języka angielskiego dzieci ze wszystkich grup będą uczyły się rozwijać swoje sprawności językowe poprzez poznawanie słownictwa języka funkcjonalnego i sytuacyjnego, co będzie stymulowało ich komunikację werbalną i niewerbalną.

Praca w grupie podczas zajęć ma na celu rozbudzenie zainteresowania językiem obcym oraz naukę współpracy i stymulowanie zdrowego współzawodnictwa podczas gier językowych.

W MIESIĄCU STYCZNIU NAUCZYLIŚMY SIĘ – ściągawka dla rodziców:

January (grupa II, III, IV)

Basics:

• a family, a mummy, a daddy, a sister, a brother, a baby, a grandma, a grandpa,

parents, children, a son, a daughter

• questions: Who's this? What's this?

• words and phrases:  a shopping list, a basket,  Who's missing? Socks, a doughnut,  pasta, biscuits, ice-cream, a toy bus, glasses, a hat, to take a nap

Songs:

„ Here are Grandma's glasses” The Kiboomers, source: Spotify

„Grandma/grandpa song” Brian Kinder, source: Spotify

January (grupa I)

Basics:

glasses, a hat,

Questions:  Who's this? What's this?

Songs:

„ Here are Grandma's glasses” The Kiboomers, source: Spotify

ZAŁOŻENIA NA MIESIĄC  LUTY:

February  (grupa II, III, IV)

Cele:

• - nauka słownictwa związanego ze zwierzętami
  • - nauka słownictwa i zwrotów odnoszących się do wyglądu zwierząt
  • - nauka przyimków i przysłówków odnoszących się do lokalizacji zwierząt
  • - nauka piosenki tematycznej
  • - nauka wyliczanki tematycznej
  • -  historyjka tematyczna

February  (grupa I)