2018-08-20 10:34

Zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 14.02.2017 roku w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego, przygotowanie dzieci do posługiwania się językiem obcym nowożytnym włączone jest w różne działania realizowane w ramach programu wychowania przedszkolnego i odbywa się przede wszystkim w formie zabawy. Stwarzamy warunki umożliwiające dzieciom osłuchanie się z językiem obcym w różnych sytuacjach życia codziennego, m.in. poprzez kierowanie do dzieci bardzo prostych poleceń w języku angielskim, wspólną lekturę książeczek, włączenie do zajęć rymowanek, prostych wierszyków, piosenek oraz materiałów audiowizualnych.

Elementy języka nowożytnego (angielskiego) realizowane podczas różnych sytuacji codziennych ( IV, 21):

W ramach zajęć z języka angielskiego dzieci ze wszystkich grup będą uczyły się rozwijać swoje sprawności językowe poprzez poznawanie słownictwa języka funkcjonalnego i sytuacyjnego, co będzie stymulowało ich komunikację werbalną i niewerbalną.

Praca w grupie podczas zajęć ma na celu rozbudzenie zainteresowania językiem obcym oraz naukę współpracy i stymulowanie zdrowego współzawodnictwa podczas gier językowych.

W MIESIĄCU MARCU  NAUCZYLIŚMY SIĘ – ściągawka dla rodziców:

March (grupa II, III, IV)

Basics:

• words and phrases: hop to the left, hop to the right, wave your right hand, wave your left hand, jump to the left, jump to the right, shake it out,  shake your arms, shake your legs,  shake your body,

Songs:

'Left hand, right hand” Dream English Kids, source: Spotify

„Shake it out” , Dream English Kids, source: Spotify

March (grupa I)

Basics:

• right hand, left hand, to jump. to clap, to wave, to hop,  to shake, arms,  legs, to freeze, the wheels, the door, to open, to shut,  the wipers, the horn,

Songs:

'Left hand, right hand” Dream English Kids, source: Spotify